Tag : 2ri avgust

Во прв ред

Општина Илинден ќе го прослави патрониот празник со Ламбе и Ибуш Ибраимовски

Filip
Општина Илинден ќе го одбележи патрониот празник – Илинден (2-ри Август) со настап на Ибуш...
Премиера

Предконцертно Лозаноски ја промовираше новата песна “Не те вадам од памет” (Видео)

Muzika24
“Не те вадам од памет” е насловот на најновата песна на познатиот македонски поп пејач...