Tag : 30 godini

Во прв ред

Кисела Вода и Суперхикс вечерва во паркот во Расадник заеднички слават роденден (Фото)

Muzika24
Општина Кисела Вода и “Суперхикс” вечeрва заеднички слават роденден! Големиот концерт кој ќе го заокружи...
Фестивали

Распишан конкурсот за учество на годинешното 31. издание на Интернационалниот музички фестивал „Охрид фест – Охридски трубадури“

Muzika24
Интернационалниот музички фестивал „Охрид-фест – Охридски трубадури“ по 31-ти пат го распиша конкурсот за нови...
Во прв ред

„Партибрејкерс“, „Психомодо поп“ и „Екатерина Велика“ по 30 години во МКЦ

Filip
После првите концерти во Куршумли Ан, следната станица на возот наречен Авалон, кој брзо и...
Фестивали

Заврши 30-то јубилејно издание на „Охрид Фест“, но без роденденска торта (Фото+Видео)

Muzika24
Изминатиот викенд, односно, на 1 и 2 септември во нашиот најубав и најголем туристички центар...
Фестивали

Со познати балкански музички имиња “Охрид фест” ќе го прослави 30 годишниот јубилеј (Фото)

Muzika24
Како што не информираат од организациониот тим на овој познат интернационален музички фестивал, подготовките за...
Фестивали

Распишан конкурс за Интернационалниот музички фестивал „Охрид фест – Охридски трубадури 2023“

Muzika24
Интернационалниот музички фестивал „Охрид-фест – Охридски трубадури“ по јубилеен 30-ти пат распишува конкурс за нови...