Tag : 30godini

Во прв ред

После 30 години „Нови фосили“ со ексклузивен концерт во Македонската филхармонија (Видео)

Muzika24
Како што неодамна пишувавме на нашиот музички портал, а потоа во разговор истото ни го...
Во прв ред

На 17-ти декември голем концерт во слава на Зафир Хаџиманов

Filip
Авалон продукција го најави последниот настан од проектот „Месец на 30 години Авалон Продукција” –...
Музика на кирилица

Горан Милошески: 30-от јубилеј ќе го прославам со голем концерт во Скопје (Видео)

Muzika24
Неодамна во скопскиот ресторан “Кеј” во непосредна близина на Веро Центарот, се одржа долго најавуваната...