Tag : 50 godini

Балканленд

Јосипа Лисац не се предава, дојде со бастун на својот концерт и буквално растури (Фото)

Muzika24
Пејачката Јосипа Лисац, која има 73 години, пред неколку дена во преполната сала Лисински во...
Фестивали

В сабота во поинакво издание ќе се одбележи 50 години „Златно Славејче“ (Фото)

Filip
Познатиот фестивал на детската песна „Златно Славејче“ оваа година го слави својот голем полувековен јубилеј....