Tag : 67godini

Балканленд

Карлеуша со потресни зборови се прости од Балашевиќ: „Луѓето како тебе не умираат“ (Фото)

Muzika24
Познатиот кантавтор Балашевиќ почина вчера на 67-годишна возраст. Да потсетиме, Балашевиќ беше примен на Инфективната...
Балканленд

Кои беа последните зборови на Балашевиќ кои го расплакаа целиот регион?

Muzika24
Новосадскиот кантавтор и поет, познат по своето исклучително чувство за раскажување на приказната за Васа...
Балканленд

Детали околу смртта на Балашевиќ: Два ипол часа го враќале во живот, а потоа молк

Muzika24
Познатиот кантавтор Балашевиќ почина денес на 67-годишна возраст. Да потсетиме, Балашевиќ пред три дена беше...
Балканленд

Тага пред домот на Балашевиќ: Граѓаните палат свеќи во центарот на Нови Сад поради смртта на познатиот кантавтор (Фото)

Muzika24
Обожаватели, пријатели и соседи започнаа да се собираат пред куќата на Балашевиќ во Нови Сад....
Балканленд

На секој од неговите концерти две седишта беа празни, еве зошто

Muzika24
Ѓорѓе Балашевиќ не напушти денес на 67-годишна возраст, а малкумина знаат каква трагедија го одбележа неговиот...