Tag : aca lukas

Балканленд

Погледнете го трејлерот за „Покидан“ – филм посветен популарниот балкански фолк пејач Аца Лукас (Видео)

Muzika24
Излезе трејлерот за филмот „Покидан“ кој е дел од трилогијата „Кафана на Балкану“ на „Хајп...
Во прв ред

Македонска Каменица ќе гo слави Денот на рударите со Аца Лукас

Filip
Во склоп на Каменичко културно лето 2023, а по повод Денот на Општина Македонска Каменица...
Во прв ред

Карлеуша ќе го спасува “Пивофест”?! (Фото)

Muzika24
По минатогодишниот дебакл на некогаш познатиот и најпосетуван Фестивал на пивото и скарата во Прилеп,...
Фестивали

Уште непочнат „Пивофест” го допре дното – се прославува непостоечки јубилеј со веќе видени музички имиња (Фото+Видео)

Muzika24
И покрај тоа што од Општина Прилеп „незнаат” кога ќе почне „Пивофест”, тие веќе втора...
Балканленд

Aца Лукас ќе го тужи Кристијан Голубовиќ оти го нарекол алкохоличар и криминалец

Muzika24
Медиумскиот конфликт и нетрпеливост меѓу Кристијан Голубовиќ и Аца Лукас трае повеќе од една година....