Tag : ajde sonce zajde

Музика на кирилица

Далибор Ѓошиќ ќе промовира видео спот за македонската народна песна “Стамена”

Muzika24
Фолк пејачот Далибор Даки Ѓошиќ ќе го промовира својот втор видео спот од неодамна претставениот...
Музика на кирилица

Почеток на нов музички проект на Далибор Даки Ѓошиќ “Ајде сонце зајде” (Видео)

Muzika24
Фолк пејачот Далибор Даки Ѓошиќ, вчера пред своите колеги, новинари, пријатели, соработници официјално го промовираше...