Tag : ajde vodi me

Фестивали

Познати изведувачите на 13-то издание на „CMC Festival“

Filip
Ова лето, фестивалот „CMC“ подржан од Калцедонија повторно ги носи најголемите имиња на регионалната музичка...
Музика на кирилица

“Витаминка” и поп пејачот Владо Јаневски потпишаа договор за соработка (Фото)

Muzika24
“Витаминка” и Владо Јаневски денес на промоцијата на новиот видео спот “Ајде води ме” потпишаа...