Tag : aki rahimovski

Во прв ред

Кики Рахимовски, синот на познатиот Аки, утре во Скопје промовира нова песна

Muzika24
Музичарот Кики Рахимовски, син на легендарниот Аки Рахимовски од „Парњи ваљак” доаѓа во Скопје. Причината...
Балканленд

Аки испратен на вечен починок: Ковчегот покриен со македонското знаме (Фото+Видео)

Filip
Легендарниот фронтмен на „Парни ваљак“, Аки Рахимовски, попладнево беше испратен на вечен починок во Алејата...
Балканленд

Закажан погребот: Аки ќе почива во Алејата на великаните на загрепски Мирогој

Filip
Во саботата на 22 јануари нè напушти Аки Рахимовски, еден од најголемите вокални изведувачи, фронтмен...