Tag : aki rakimovski

Фестивали

Со Рок симфонија вечерва започнува фестивалот „Балкан гала“

Filip
Вечерва на Ракометното игралиште во Битола, со почеток во 21 часот ќе се одржи концертот...
Во прв ред

Спектакл во најава: Најголемите балкански и македонски ѕвезди ќе настапат со Камерниот оркестар на Битола

Filip
Камерниот оркестар на Битола најавува вистински спектакл на Ракометното игралиште во Битола на 7-ми, 9-ти...
Балканленд

Аки Ракимовски ги изненади гледачите на ХРТ со македонски народни песни (Видео)

Muzika24
Од сабота 25-ти март на првата програма на Хрватската радио телевизија започна да се емитува...
Во прв ред

“Парни Ваљак” со концерт во мај во “Борис Трајковски”

Muzika24
По повод 40 годишното опстојување на хрватскиот легендарен состав “Парни Ваљак” тие пред месец дена...