Tag : aktivnosti

Во прв ред

Само македонски изведувачи ќе настапат на „Струмица Опен Фестивал 2022“ (Фото)

Filip
Oва лето по 11-ти пат ќе се одржи препознатливaта манифестација „Струмица Опен Фестивал“. Фестивалските денови...
Во прв ред

Богата новогодишно-празнична програма во Охрид

Muzika24
Како што дознава Специјализираниот македонски музички портал Музика24, веќе е објавена новогодишната-празнична музичка програма во...