Tag : akusticen koncert

Во прв ред

Ареа со голем ексклузивен акустичен концерт во Македонската филхармонија (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, на 19-ти април во Македонската филхармонија ексклузивно и акустично...
Во прв ред

На „Карпошово културно лето“ вечерва Мијата со акустичен концерт, а веќе утре концерт на Силви бенд

Muzika24
Како продолжение на културната манифестација „Културно Лето Карпош“ неделава на плоштадот „Делфина“ ќе настапат врвни...
Музика на кирилица

“Љубојна”со акустичен концерт ја заокружува 2019-та година (Фото)

Muzika24
Денеска во продавницата “Југотон”, која што се наоѓа во Градскиот трговски центар во Скопје, се...