Tag : al di meola

Во прв ред

Авалон најавува: Вечер на вистинско уживање – Ал Ди Меола ќе ги свири Битлси во МОБ

Muzika24
Еден од најголемите светски и најнаградувани гитаристи на сите времиња, после пауза од речиси 10...