Tag : albanija

Музика на кирилица

Златко Ориѓански именуван за директор на македонскиот културен центар во Тирана

Filip
Владата на Република Македонија на вчерашната седница го назначи музичарот Златко Ориѓански за прв директор...
Во прв ред

Вчеравечер во Албанија заврши осмото “Македонско културно лето”

Muzika24
Со настап на стенд-ап комичарот Никола Тодороски од Охридскиот театар, вчеравечер во општина Пустец заврши...
Музика на кирилица

Македонка победи на популарен музички фестивал во Албанија

Muzika24
Младата и телентирана стружанка Венера, во тешка и голема конкуранција победи на популарен фестивал во...
Фестивали

Албанија со плагијат на Евросонг?! (Видео)

Muzika24
Српскиот портал С-Медиа, пишува дека овогодинешната евровизиска песна “Идентитет” со која Албанија (Адриан Лулгјурај и...