Tag : album

Балканленд

Големиот концерт на Јелена Карлеуша ќе се емитува и во Македонија (Фото)

Filip
Српската музичка ѕвезда Јелена Карлеуша на 18-ти септември во Белград на вода, одржа спектакуларен концерт...
Музика на кирилица

Новиот албум на Васил Хаџиманов Бенд – „Keyf“ во издание на „Croatia Records“ (Видео)

Muzika24
Еден од највлијателните џез-фјужн ансамбли на Балканот, Васил Хаџиманов Бенд, го претставува новиот студиски албум...
Премиера

Дани Димитровска го промовираше првиот сингл од новиот албум “Има љубов во нас” (Видео)

Muzika24
„Страдаме во илузија дека сме немоќни, неспремни, зли и сурови. Љубов е лекот. Секој сам...
Премиера

Иван Кукиќ, басистот во триото на Влатко Стефановски, сними соло сингл (Видео)

Muzika24
Текстописецот и мултиинструменталист, феноменалниот Иван Кукиќ го објави својот деби сингл „Balada o jednoj ljubavi“...