Tag : aleksandar mitevski

Во прв ред

Голем осмомартовски концерт во Драмски на Александар и Дац (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатите Александар и Дац подготвуваат голем осмомартовски концерт насловен...
Музика на кирилица

Александар & Дац заедно со Нино Величковски ја преработија „Бабино девојче“ (Видео)

Filip
Популарното дуо Александар Митевски и Драган Спасов – Дац во соработка со Нино Величковски снимија...
Музика на кирилица

Драган Спасов Дац и Александар Митевски во посета на македонскиот КИЦ во Софија

Muzika24
Музичките ѕвезди Драган Спасов – Дац и Александар Митевски, придружувани од хармоникашот Војче Петрушев, минатата...
Музика на кирилица

Александар Митевски и Драган Спасов-Дац направија YouTube емисија “Уште ми фалиш” (Видео)

Muzika24
Познатиот македонски композитор, продуцент и музичар Александар Митевски, заедно со својот долгогодишен пријател актерот Драган...
Премиера

24 Промо: Александар Митевски и Драган Спасов-Дац – “Ѓавол да те земе” (Видео)

Muzika24
Неодамна пред македонската јавност Александар Митевски и Драган Спасов-Дац ја промовираа својата најнова песна со...
Во прв ред

Голем концерт со Александар и Дац на Антички театар во Охрид (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот двоец Александар и Дац (Александар Митевски и Драган...
Музика на кирилица

Погледнете како короната музички ги спои Дац, Александар Митевски и Благој Нацоски (Видео)

Muzika24
“Уште ми фалиш”, песната што Александар Митевски и Драган Спасов-Дац ја испеаја лани на фестивалот...