Tag : aleksandar temelkov

Музика на кирилица

Младиот фолк пејач Александар Темелков наскоро ќе го издава својот прв студиски албум (Видео)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот македонски млад фолк пејач Александар Темелков наскоро ќе...
Музика на кирилица

Александар Темелков: Знаев дека ќе испаднам од “Sвездите на Гранд” затоа што сè пред време се договара

Muzika24
Македонскиот натпреварувач во музичкото регионално шоу „Ѕвездите на Гранд“, Александар Темелков, кој лут си замина...
Музика на кирилица

“Само моја” нова песна на младиот фолк пејач Александар Темелков (Аудио)

Muzika24
Неодамна младиот и веќе популарен македонски фолк пејач Александар Темелков, кои што многумина од вас...