Tag : aleksandra janeva

Музика на кирилица

Александра Јанева ранета во нејзиниот нов видео запис за песната „Дождови”

Muzika24
Александра Јанева има нов музички проект. Вчеравечер на јавноста и ја претстави својата нова песна...
Премиера

Предновогодишно Александра Јанева ја промовираше најновата „Одвреме навреме” (Видео)

Muzika24
На музика и аранжман од Лазар Цветковски, денес на својот YouTube канал познатата и се...
Имам нешто да те прашам

Александра Јанева: Сите посакуваме Новата година да биде подобра од претходната (Фото+Видео)

Muzika24
Родена е во Струмица на 25-ти мај во 1995-та година. Таа е позната македонска поп...
Музика на кирилица

Емотивната макфестовска балада „Денот што ни носи“ промовирана со видео спот (Фото+Видео)

Muzika24
По речиси двегодишна пауза македонската пејачка Александра Јанева одново има нова песна и видео за...
Музика на кирилица

Александра Јанева го промовира нејзиниот прв албум “Срце отвори” (Фото+Видео)

Muzika24
Познатата македонска поп пејачка Александра Јанева после седум години активно учество на македонската музичка сцена...