Tag : alen hasanovic

Премиера

Ален Хасановиќ повторно сними дует со преубавата Белма Карсиќ (Видео)

Muzika24
Ексклузивците на продукцијата “Гранд”, Ален Хасановиќ и Белма Карсиќ го претставија својот втор дует “Ко...
Премиера

Погледнете: Ален Хасановиќ со нов летен хит “Волим те” (Видео)

Muzika24
Популарниот македонски пејач и ексклузивец на продукцијата “Гранд”, Ален Хасановиќ вчеравечер им подготви вистинско изненадување...
Премиера

24Промо: Ален Хасановиќ го промовира видео спотот за “Продала си љубав” (Видео)

Muzika24
Неодамна македонскиот пејач Ален Хасановиќ на јавноста и ја подари својата нова авторска песна која претставува...
Музика на кирилица

Ален Хасановиќ летово ги полни македонските клубови и дискотеки

Muzika24
Вчеравечер Кичево, односно, посетителите на познатиот ноќен клуб “Маало” имаа ретка можност и привилегија да уживаат...
Во прв ред

Здравко Чолиќ – претконцертно, голема ѕвезда со скромни барања

Muzika24
На 1-ви август на стадионот “Билјанини извори” во Охрид ќе се оддржи долго најавуваниот голем летен...
Балканленд

Нова ѕвезда на Гранд продукција е младиот босанец Харис Берковиќ

Muzika24
Вчера вечер во преполнетата спортска арена “Борис Трајковски” се оддржа долго најавуваното и очекувано финале...