Tag : alka vuica

Фестивали

Со познати балкански музички имиња “Охрид фест” ќе го прослави 30 годишниот јубилеј (Фото)

Muzika24
Како што не информираат од организациониот тим на овој познат интернационален музички фестивал, подготовките за...
Балканленд

Романтична балада на Алка Вуица најава за нов албум – меѓу авторите и Македонец (Видео)

Muzika24
Алка Вуица, една од најплодните хрватски авторки, има нов сингл со наслов „Не мислим више...
Балканленд

Марија ја претстави својата прва самостојна песна: Балада, ама малку поинаква! (Видео)

Muzika24
Таа е правничка која само неправдата може да ја исфрли од колосек, но затоа гитарата...