Tag : amadeus bend

Во прв ред

Саша Ковачевиќ, Даниела Мартиновиќ, Љубојна, Амадеус Бенд, Пајак и Лара ќе ги забавуваат посетителите на “Штипска пастрмалијада 2023” (Фото)

Muzika24
Како што информираше Градоначалникот на Општина Штип, Г-нот Иван Јорданов, на 22-ри и 23-ти септември...
Балканленд

Од Ковид-19 почина тапанарот на „Амадеус бенд” (Фото)

Filip
Тапанарот на „Амадеус бенд”, Бојан Златановиќ – Токен, почина во својата 45-та година од последици...
Во прв ред

Северина е главната ѕвезда на “Пастрамајлијада“ во Штип

Filip
Традиционалната “Пастрамајлијада“ во Штип оваа година ќе се одржи од 21-ви до 23-ти септември. На...
Балканленд

Неофицијално: Северина, Харис Џиновиќ, Амадеус Бенд, Нокаут, Ај Кју… дел од “Пивофест 2017” (Фото)

Muzika24
Како што неофицијално дознава Специјализираниот македонски и единствен музички портал во Македонија Музика24, на овогодинешното...