Tag : amanet

Во прв ред

Големо враќање на манифестацијата „Глумците пеат“, 20-ти април во Македонската опера и балет (Фото)

Muzika24
„Драги пријатели, со огромна доза на емоции и со уште поголема одговорност, ви најавувам дека...
Музика на кирилица

Сузана Гавазова заедно со Бернард ви ја преставуваат “Аманет” (Фото+Видео)

Muzika24
“Аманет” е новиот музички проект кој што познатата македонска фолк пејачка Сузана Гавазова долго време...