Tag : amerika

Балканленд

Познатата балканска пејачка повторно во борба со тромбозата

Muzika24
Познатата балканска фолк пејачка Лепа Брена по втор пат боледува од тромбоза, дознаат балкански медиуми....
Музика на кирилица

Познатиот македонски композитор Јован Јованов се пресели во Холивуд?!

Muzika24
Еден од нашите најдобри композитори и продуценти, Јован Јованов, се “пресели” во Холивуд. Имено, Јован...