Tag : amira medunjanin

Во прв ред

Најавен првиот концерт на Амира Медуњанин во Скопје

Filip
После концертот во нејзиниот град Сараево ова лето, Авалон Продукција ќе го организира првиот концерт...
Во прв ред

Кинотека на Македонија и Кроација Рекордс со најдобрите концерти од најдобрите

Muzika24
Кинотека во соработка со „Croatia Records“, најголемата дискографска куќа во регионот, за сите кои во...
24 Ексклузивно

Огнен Јанески: Времето си го поминувам со блиското друштво, драги луѓе, книгите, музиката и убавата фотографија (Фото)

Muzika24
Доколку се прашувате каде е и што прави, Огнен Јанески кој е еден од уредниците...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Амира Медуњанин (Фото)

Filip
Водечкиот македонски музички портал – Музика24 имаше ексклузивна можност на неколку часа пред концертот во...
Во прв ред

Вистинско музичко уживање со Амира Медуњанин во Хераклеа (Фото+Видео)

Filip
Вчера вечер во театарот на античкиот локалитет Хераклеа во Битола, вистинско уживање за сите сетила...
Во прв ред

ВАЖНО: Концертот на Амира Медуњанин во Хераклеа одложен за понеделник

Filip
Една од најголемите европски ethno world ѕвезди во моментов Амира Медуњанин со бендот пристигна во...
Во прв ред

Ексклузивен концерт на Амира Медуњанин во Охрид (Видео)

Filip
Нашите соработници од Авалон продукција со задоволство го најавија првиот проект од концертите што ќе...
Covers

Погледнете: Како светски познатата Амира Медунјанин ја испеа македонската “Ја излези Ѓурѓо” (Видео)

Muzika24
Врвнатата вокалистка Амира Медунјанин со оркестарот “Вечерња љубав” во пулска арена ја испеја познатата македонска...