Tag : ana bekuta

Фестивали

Професионалната Ана Бекута арогантна и безобразна со македонските новинари (Фото)

Muzika24
Најавата дека повторно во Валандово ќе може да ја чуеме големата музичка ѕвезда од Србија,...
Фестивали

Со победа на Мишко Крстевски, заврши 36-то издание на “Фолк Фест Валандово” (Фото)

Muzika24
Како и секоја година, така и оваа, традиционално по 36-ти пат се одржа најпознатиот и...
Фестивали

„Фолк фест Валандово” годинава со богата музичка програма (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24 од нашите соработници во општина Валандово, на големо се...