Tag : ana karanina

Културо

Утре во рамките на “Скопско лето” балетската претстава во два чина “Ана Каренина”

Muzika24
Во рамки на овогодинешното 40-то издание на “Скопско лето”, балетската претстава во два чина “Ана...