Tag : andrijana acevska

Имам нешто да те прашам

Адријана Ацевска: Од Дедо Мраз сакам да ми ја исполни мојата неостварена желба (Фото+Видео)

Muzika24
Таа е една од попознатите македонски фолк пејачки. Пееше за кешот, пееше за мафијашот, за...
Магазин

Адријана Ацевска: „Уште еден живот да живеам нема да ги убедам дека не сум алчна за кеш”

Muzika24
Во новата епизода на „Нешто конкретно” зборуваме за предрасудите кои важат за жените. Ако не...
Музика на кирилица

Дали “Крај” на Андријана Кеш е почеток на регулирањето на авторските права (Фото+Видео)

Muzika24
Често во Македонија се случува одредена музичка група, познат пејач или пејачка да издаде нова...