Tag : andrijana alacki

Музика на кирилица

Андријана Алачки во „Вкусот на традицијата“ готвеше со ќерката Грациела и синот Баже (Фото)

Muzika24
Со години наназад познатата македонска и сеуште популарна пејачка Андријана Алачки го работи тв проектот „Вкусот...
Во прв ред

Андријана Алачки: Годинава “Гастромак” со национален карактер, шестото издание во најава (Фото)

Muzika24
Традиционално секоја година во месец октомври се одржува познатиот интернационален, најпознат и највлијателен гастрономски фестивал...
Во прв ред

Четири дена највкусните светски специјалитети го обединија светот во Охрид (Фото)

Muzika24
Веќе традиција стана во нашиот најголем туристички центар да се случуваат големи светски и познати...
Во прв ред

Охрид – домаќин на најголемото интернационално кулинарско натпреварување “Гастромак 2019” (Фото)

Muzika24
Традиционално и оваа година, по четвртти пат, во организација на Асоцијацијата на готвачи и шефови на...
Во прв ред

И оваа година најголемиот гастрономски спектакл – “ГастроМак” (Фото)

Muzika24
Како што дознава Музика24, и оваа година по четврти пат во Република Македонија ќе се...
Музика на кирилица

Со македонска музика, Алачки ги забавуваше гостите од Бугарија

Muzika24
Со добра македонска песна, одлична музика… нашата македонска фолк пејачка која е и позната како...