Tag : andrijana janevska

Во прв ред

„Нокаут“ и Андријана Јаневска ќе настапат на „Преспански јаболкобер“ во Ресен (Фото)

Filip
Традиционалната манифестација „Преспански јаболкобер“ ќе се одржи и оваа година околу верскиот празник Крстовден, од...
Во прв ред

Фестивалот на пиперката во Кривогаштани со поддршка за македонските изведувачи (Фото)

Filip
На 27-ми Август општина Кривоштани за прв пат ќе го организира Фестивалот на пиперката. Целта...
Музика на кирилица

Андријана Јаневска: Македонската музика е нашиот идентитет (Видео)

Muzika24
„Ми заплакало селото Ваташа” е македонска песна оригинално напишана и изведена во 60-те години. Текстописец...
Во прв ред

Карлеуша ќе го спасува “Пивофест”?! (Фото)

Muzika24
По минатогодишниот дебакл на некогаш познатиот и најпосетуван Фестивал на пивото и скарата во Прилеп,...
Во прв ред

„18 години Општина Бутел – Ние те сакаме!“ – роденденско одбележување со богата музичко-забавна програма (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, под мотото „18 години Општина Бутел – Ние те...
Во прв ред

Патувањето продолжува и тоа од каде што се влечат корените на МИТАН ПРОЕКТ – Битола (Фото)

Muzika24
Како што во минатиот век, Митан чорбаџија од Битола, го започнал своето патување по светот,...
Музика на кирилица

Естрадата одговара: Дали треба да се врати воениот рок во Македонија? (Видео)

Muzika24
Служењето на воениот рок во Македонија не е задолжително веќе десетина години, односно последната генерација...
Премиера

24 Промо: Благојче Трајковски и Андријана Јаневска – „Трепет“ (Видео)

Filip
Кларинетистот Благојче Трајковски ја промовира песната „Трепет“, која ја направи во соработка со пејачката и...
Музика на кирилица

Барбара Ракичевиќ со нов спот покажува доволна зрелост

muzika 24
Барбара Ракичевиќ, младата ТВ водителка, ќерка на некогашната водителска ТВ ведета и позната трендсетерка Мелита кон...