Tag : aneta micevska

Музика на кирилица

Анета Молика за разводот и неверството: Не можеш да му наредиш на срцето некого да сака (Видео)

Muzika24
Фолк-пејачката Анета Мицевска по дваесет и две години брак со музичарот Џими Мицевски, се разведува...
Музика на кирилица

Познатата фолк пејачка Анета Молика заедно со сопругот Џими заминаа од Македонија?! (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатата македонска фолк пејачка Анета Мицевска попозната како Анета...
Во прв ред

2Бона, Анета Мицевска со групата “Молика” и Џамбо Агушев на 15-ти февруари со настап во Швајцарија

Muzika24
По повод празникот Св.Трифун и Св.Валентин, македонското друштво “Пирок” организира голема македонска забава во Швајцарија....
Музика на кирилица

Анета и група “Молика” прославија 20 години на мак музичка сцена

Muzika24
Анета Мицевска и познатата битолска група “Молика”, вчеравечер на олимпискиот базен “Император” во Битола на спектакуларен...
Музика на кирилица

Група Молика одржаа спектакуларен настап во Виена (Фото)

Muzika24
Поим за врвна забава до раните утрински часови се секогаш докажаните група Молика заедно со...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Дарко Билбиловски и Анета Молика снимија спот за “Ој, девојче девојче” (Видео)

Muzika24
Специјализираниот македонски музички портал Музика24 како и секогаш, така и овој прв Ве известува за...