Tag : anticki teatar ohrid

Во прв ред

Концертот на Жељко Бебек во Охрид реализиран по сите протоколи (Фото)

Filip
Авалон продукција уште еднаш потврди дека е лидер во организацијата на концерти ширум државата. Вчера...
Во прв ред

Дарко Рундек Ве поканува овој викенд на концерт во Битола и Охрид (Видео)

Filip
Познатиот хрватски музичар и поранешен фронтмен на “Хаустор”, Дарко Рундек, испрати видео порака во која...
Културо

Објавена програмата за јубилејното 60-то издание на фестивалот “Охридско лето” (Фото)

Filip
Во знакот на основоположникот на Охридско лето, оперската примадона Ана Липша Тофовиќ, ќе започне годинешново...
Во прв ред

Ексклузивен концерт на Амира Медуњанин во Охрид (Видео)

Filip
Нашите соработници од Авалон продукција со задоволство го најавија првиот проект од концертите што ќе...