Tag : anticki teatar

Во прв ред

Антички и Хераклеа претесни за обожавателите на „Бајага и Инструктори“ (Фото)

Filip
Претходните две вечери, во организација на Авалон продукција во Античкиот театар – Охрид и битолска...
Во прв ред

Концертот на Жељко Бебек во Охрид реализиран по сите протоколи (Фото)

Filip
Авалон продукција уште еднаш потврди дека е лидер во организацијата на концерти ширум државата. Вчера...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Амира Медуњанин (Фото)

Filip
Водечкиот македонски музички портал – Музика24 имаше ексклузивна можност на неколку часа пред концертот во...
Во прв ред

Голем концерт со Александар и Дац на Антички театар во Охрид (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот двоец Александар и Дац (Александар Митевски и Драган...
Музика на кирилица

Дани Димитровска ќе настапи со Камерниот оркестар на Битола (Фото)

Filip
Како што веќе објавивме Камерниот оркестар на Битола ќе одржи концерт на 4-ти август. Концертот беше...