Tag : antonia gigovska

Премиера

Емотивно и тешко… Гиговска ја промовираше најновата „Мразам што те сакам“ (Видео)

Muzika24
За својот 23-ти роденден, познатата пејачка Антонија Гиговска реши својата публика и фанови да ги...
Музика на кирилица

Неофицијално: Итна помош во семејството на Гиговска?

Muzika24
Една од топ темите во Македонија периодов беше обелоденувањето на пејачката Антониа Гиговска дека е...
Музика на кирилица

Ѕирнете позади сцената – ексклузивно како се снимаше македонската “Habibi” (Фото+Видео)

Muzika24
Пред само три месеци на макфестовската сцена беше промовиран сега веќе регионалниот хит “Bella” во...
Премиера

Нова песна на Антониа Гиговска: Слушнете ја „Атлантида“ (Видео)

Filip
Антониа Гиговска пред неколку дена ја објави нејзината најнова песна насловена „Атлантида“ и истата веднаш...
Музика на кирилица

Нова песна со видеоспот на младата поп пејачка Антониа Гиговска (Видео)

Muzika24
„Магнет“ е насловот на најновото музичко остварување на младата пејачка Антониа Гиговска, која неодамна го...
Музика на кирилица

Антониа Гиговска ќе ја претставува Македонија на „Славјански базар“ (Фото)

Filip
Антониа Гиговска ќе ја претставува Македонија на познатиот интернационален музички фестивал „Славјански базар“ во Белорусија....