Tag : arena boris trajkovski

Во прв ред

Северина: Секоја средба со Македонија остава длабока трага во моето срце (Видео)

Muzika24
Започна одбројувањето на последните денови до големиот концерт на Северина, кој ќе се случи на...
Во прв ред

Розга во Скопје дојде за да го оствари својот сон, а замина полна со емоции и љубов (Фото)

Muzika24
„Последниот пат кога бев во Скопје бев во салата „Борис Трајковски” и си помислив „кога...
Во прв ред

Одбројуваме до големото саботното музичко цунами – концертот на Јелена Розга (Фото)

Muzika24
Сабота 10-ти февруари е датумот и денот резервиран за најголемиот аудиовизуелен настан во месецот на...
Балканленд

Јелена Розга испрати новогодишна честитка за македонската публика и покана за луда журка (Видео)

Muzika24
„Драги мои, ви посакувам среќна и успешна 2024 година. Многу здравје, среќа и љубов, а...
Магазин

Ацо Пејовиќ: Тоше Проески е еден и единствен, после него сите се плашат да направат нешто (Видео)

Muzika24
Неговото име и презиме се поим за успех, пример за остварување на својот сон, но...
Фестивали

Денес започнува 25-то издание на музичкиот фестивал „Таксират“ (Фото)

Muzika24
Денес, 7-ми декември, во арената „Борис Трајковски“, ќе се одржи јубилејното 25-то издание на фестивалот...