Tag : arhangel

Во прв ред

Концерт на Македонска филхармонија и „Архангел“ во Градски парк

Filip
На 26-ти јули (понеделник) се најавува новото издание на „Филхармонија на отворено“ во Градскиот парк...
Фестивали

„Архангел“ утре на „Таксират“, останати се уште мал број влезници

Filip
Великаните на македонскиот рок, легендарните „Архангел“ утре вечер во СЦ „Борис Трајковски“ ќе одржат концерт...
Фестивали

Со концерт на „Архангел“ ќе се отвори 22-то издание на „Таксират“

Filip
Највлијателнатa фигурa во културниот живот на нашите простори, со уметничко влијание поголемо од било која...
Во прв ред

Македонската филхармонија ќе ја придружува групата Архангел на претстојниот концерт

Muzika24
Рок групата Архангел, која 25 години опстојува на музичката сцена, со пет издадени албуми зад...
Во прв ред

“Архангел” и Македонската филхармонија Ви најавуваат голем концерт

Muzika24
Музика24 дознава дека во организација на План Б продукција, рок-бендот “Архангел” во придружба на Македонската...