Tag : ariana grande

World Music

Два и пол месеци пред празниците, Ариана Гранде и Кели Кларксон објавија новогодишна песна (Видео)

Filip
Иако до крајот на годината има уште скоро два и пол месеци, празниците изминатиов период...
Музика на кирилица

Дали Ариана Гранде и послужи како инспирација на Тамара за “Порок„? (Видео)

Muzika24
Во текот на денешниот ден, нашата македонска позната и популарна поп пејачка Тамара Тодевска го...
Премиера

Мараја Кери со нов ремикс на „Oh Santa“ заедно со Аријана Гранде и Џенифер Хадсон (Видео)

Filip
Светската музичка дива Мараја Кери, позната по хит песнатa „All I want for Christmas“. Од промоцијата...
World Music

Аријана Гранде, Лана дел Реј и Мајли Сајрус го промовираа спотот за песната “Call Me Angel” (Видео)

Muzika24
Кон средината на ноември излегува новото (трето по ред) продолжение на популарното филмско остварување “Чарлиеви...