Tag : artisti

Во прв ред

Само на Музика24, од 1 декември до 31 декември – новогодишни интервјуа со познатите јавни личности од Македонија и Балканот

Muzika24
Почитувани читатели на музичкиот портал Музика24.мк, денес е 1 декември денот кога пред 12 години...
Во прв ред

Во сабота голема летна забава “Miami Jungle” во Аква Парк – Пробиштип

Muzika24
По одлично организираниот “Пивофест” продолжуваат забавите кои ова лето се случуваат низ градовите во Македонија,...
Балканленд

Exit и понатаму помеѓу најдобрите европски фестивали

Muzika24
Во својата статија за водечките летни фестивалски дестинации EuroNews го одреди Exit како еден од десетте најдобри европски фестивали...