Tag : asocijacija na ivent industrija

Музика на кирилица

Следната недела ќе биде објавен повикот за финансиска поддршка на ивент индустријата

Filip
Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции,...
Музика на кирилица

Протестите на ивент индустријата ставени во мирување по поканата за средба со Битиќи

Filip
Асоцијацијата на ивент индустријата (ИВАП) известува дека денес биле контактирани од вицепремиерот Фатмир Битиќи и...
Музика на кирилица

ИВАП со отворено писмо до Заев: Нашето трпение е пред крај!

Filip
Македонската асоцијација на ивент индустријата (ИВАП), упати отворено писмо до премиерот Зоран Заев. Писмото Ви...
Музика на кирилица

ИВАП на 1-ви март пред Владата ќе одржи помен на забавната индустрија

Filip
Асоцијацијата на ивент индустријата (ИВАП) на 1-ви март пред Владата ќе одржи помен на забавната...
Музика на кирилица

ИВАП: Ќе сметаме дека сме заборавени од сопствената држава

Filip
Точно 11 месеци компаниите кои се занимаваат со организација на настани се соочени со невиден...
Музика на кирилица

Претставници на ивент индустријата на средба со претседателот Пендаровски (Фото)

Filip
Преставници на Асоцијацијата на ивент индустријата – ИВАП денес остварија средба со Стево Пендаровски, претседател...
Музика на кирилица

Асоцијацијата на Ивент индустријата ИВАП со реакција до Општина Куманово

Muzika24
Асоцијацијата на Ивент индустријата (ИВАП) најостро реагира на праксата одредени општини да ангажираат компании од...