Tag : avalon production

Во прв ред

Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ после долго време заедно во Скопје

Filip
Големите мајстори на гитара и светски уметници, Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ по луксузното винилно...
Во прв ред

После 40 години, Бајага и Инструктори се враќаат во МКЦ на 6-ти април

Muzika24
Во 1984-та година, Бајага и Инструктори го издадоа ремек делото „Позитивна географија”. Таа пролет, албумот...
Во прв ред

Маестралната Мирјана Карановиќ како контроверзната Марлен Дитрих во претставата на Сараевскиот народен театар кој гостува во Скопје (Фото)

Muzika24
Како што не известуваат нашите пријатели и соработници од Авалон продукција, на 3-ти март, во...
Премиера

Каролина со нова песна и видеоспот наменети за целиот регион „Дај на сунце“ (Видео)

Muzika24
Како што не известуваат нашите пријатели и соработници од најдобрата македонска продуценска куќа, Авалон продукција,...