Tag : avalon

Во прв ред

Распродаден првиот концерт на квартетот “Bond”

Filip
Поради распродавање на концертот на најголемата женска гудачка атракција, квартетот “Bond”, и поради навистина огромниот...
Во прв ред

Славенички концерт на “Електрични оргазам” во Скопје

Filip
Бидејќи без оргазам сепак нема ништо, Авалон Продукција со задоволство ви најавува: Легендарните “Електрични Оргазам”...
Музика на кирилица

Познатата македонска поп пејачка Каролина Гочева донираше за настраданите семејства

Muzika24
Познатата пејачка ја покажа својата хумана страна, донирајќи 1.000 евра за семејствата што настрадаа во...
Во прв ред

Тамара и Каролина викендов во Дојран

Muzika24
Тамара Тодевска и Kаролина Гочева викендов ќе одржат концерти во рамките на манифестацијата “Дојранско културно...
Во прв ред

Авалон продукција со најава за неколку концерти

Muzika24
Додека Универзалната сала и Спортската арена “Борис Трајковски” се речиси празни и веќе подолго време...
Во прв ред

Ѓорѓе Балашевиќ во април со концерт во Скопје

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, Авалон продукција на 19-ти април во Арената “Борис Трајковски”...