Tag : avstralija

Музика на кирилица

Ексклузивно од Австралија: Групата „Маестро“ одржа маестрален настап за православната Нова година во Мелбурн (Фото)

Muzika24
Скопската музичка група „Маестро“, со спектакуларниот настап во Мелбурн ја одјави старата и ги воведе...
Балканленд

Саша Ковачевиќ со големи концерти во Австралија (Фото)

Muzika24
Изминатиот период познатиот балкански поп пејач Саша Ковачевиќ ја одржа долгоочекуваната и најавувана турнеја во...
Балканленд

Во 2018-та ќе се организира “Евровизија“ за Азија и Пацифик

Filip
Следната година Европската радиодифузна унија ќе го организира првото издание на “Евровизија Азија”, музичко натпреварување...
Музика на кирилица

Елена Велевска бојкотирана од македонските иселеници (Фото + Видео)

Muzika24
Како што пишува Радио Илинден од Мелбурн, македонците кои што работат и живеат во Австралија,...
Музика на кирилица

Татјана Лазаревска го прослави својот прв роденден во Австралија (Фото)

Muzika24
Иако многумина веста ја примија со неверување, сепак најпознатиот и најубав фолк пар во Македонија...