Tag : avtor

Имам нешто да те прашам

Милева Лазова: Во 2020-та година би сакала да се случуваат само убави работи (Фото)

Muzika24
Таа е позната авторка и тв водителка која што секоја недела со своите “Исконски думи”...
Премиера

24 Промо: “Етносфера”, Дамјан Пејчиноски и Џамбо Агушев – “Дафина” (Видео)

Muzika24
Групата “Етносфера” ја претстави својата нова песна насловена “Дафина”, за која повторно соработуваше со принцот...
Музика на кирилица

Магдалена Цветкоска се враќа на македонската поп музичка сцена

Muzika24
Магдалена Цветковска Ена во последно време работи зад партитурите, односно како автор. Таа во изминатиот...