Tag : backstage

Музика на кирилица

Тијана емотивно се сруши пред камерата на Бекстејџ, па додаде Србија ми пружи многу повеќе од Македонија (Видео)

Muzika24
Тијана Дапчевиќ е една од најпрепознатливите уметници на нашите простори, но и во регионот. Прославена...
Магазин

Прво телевизиско интервју на Лила Филиповска за борбата со канцерот: „Емоциите кои ги чував во себе по смртта на татко ми допринесоа за се она кое ми се случи, немав глас и сила да врескам“

Muzika24
Една сосема случајна средба доведе до искрен пријателски разговор, а воедно и прво телевизиско интервју...
Балканленд

Сара Јо: „Сфатив дека морам да бидам и јасна и гласна не само во песните, туку и на социјалните мрежи“ (Видео)

muzika 24
Талентираната Сара Јовановиќ ја запознавме уште во 2012 година како една од натпреварувачките на музичката...
Музика на кирилица

Young Dadi: Во следните песни ќе ви кажам што ми се случува и ќе зборувам за менталното здравје (Видео)

Muzika24
Младата македонска ѕвезда Young Dadi, препознатлив по уникатниот стил го објави своето ново парче “Дваесет”,...
Музика на кирилица

Кристина Димитри за новиот брак на бившиот Кајмаковски: Нашла крпа закрпа (Видео)

Muzika24
Поп-пејачот Даниел Кајмакоски , победник на првата сезона на шоуто на таленти „Х – Фактор...
Музика на кирилица

Пајак и МС Стојан на 5-ти февруари ќе го промовираат новиот балкански хит “Мала моја„

Muzika24
Христијан Настески во јавноста познат како Пајак е талентирано момче кое ни доаѓа од убавиот...
Магазин

Ацо Пејовиќ: Популарноста не ми значи кога го немам татко ми, би ја заменил сета слава за да можам да го вратам него (Видео)

Muzika24
Ако се земе предвид колку пати досега сме ги слушнале неговите тактови, со право можеме...