Tag : bajaga

Балканленд

Вучиќ им додели ордени на Бајага, Бреговиќ и Бора Чорба

Filip
По повод денот на државноста на Република Србија, српскиот претседател Александар Вучиќ одликуваше повеќе поединци...
Премиера

Бајага ја напиша новата песна на „Бомбај штампа” (Аудио)

Filip
Познатиот босански поп-рок состав „Бомбај штампа” ја промовираше својата нова песна „Ниси сама”. Автор на текстот е...
Во прв ред

Бајага со порака до македонската публика (Видео)

Filip
Легендарниот Момчило Бајагиќ – Бајага испрати видео порака до македонската публика во пресрет на неговиот...
Фестивали

Албанија со плагијат на Евросонг?! (Видео)

Muzika24
Српскиот портал С-Медиа, пишува дека овогодинешната евровизиска песна “Идентитет” со која Албанија (Адриан Лулгјурај и...