Tag : balada

Имам нешто да те прашам

Панче Касапски: Шведска ми донесе прилично нов и поинаков животен стил (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е симпатично и талентирано младо момче кое своето секојдневие го започнува далеку од Македонија,...
Музика на кирилица

Панче Касапски го промовираше видеоспотот од макфестовската „Помини“ (Видео)

Muzika24
Еден од попознатите македонски композитори и артисти од новата поп генерација Панче Касапски го претстави...
Музика на кирилица

„Муабет“ нов музички проект на познатиот музичар Коки Јанков (Видео)

Muzika24
После подолга пауза, со нов музички проект изненади познатиот музичар Коки Јанков. Вчера на социјалните...
Балканленд

Миа Борисављевиќ за новата балада „Црни солзи“: Плачев додека ја пеев (Видео)

Muzika24
Пејачката Миа Борисављевиќ го воодушеви понежниот пол со новата балада „Црни солзи“, а ниту мажите...
Премиера

Погледнете: Новата песна на ДНК – „Милион денови“ промовирана со видео спот (Фото+Видео)

Muzika24
„Милион денови“ е насловот на новата песна на ДНК. Станува збор за одлична балада која...
Премиера

Давид Темелков на најголемиот регионален фестивал “Сунчане Скале” се претстави со баладата “Реци ми” (Видео)

Muzika24
На самиот почеток летово, освен море, сол и сонце, ни ја носи и новата балада...
Музика на кирилица

Предновогодишно, Лара Иванова и Панче Касапски ја промовираа баладата „Само сврти се“ (Видео)

Muzika24
Пејачката Лара Иванова заедно со пејачот и композитор, Панче Касапски за своите фанови го подготвија...
Балканленд

Марија ја претстави својата прва самостојна песна: Балада, ама малку поинаква! (Видео)

Muzika24
Таа е правничка која само неправдата може да ја исфрли од колосек, но затоа гитарата...
Музика на кирилица

Пајак со љубовна балада за денот на вљубените (Фото+Видео)

Muzika24
После големиот хит “Бебе” која беше последното баладично издание од младиот и талентиран пејач, Пајак...