Tag : balakn

Балканленд

Карлеуша со потресни зборови се прости од Балашевиќ: „Луѓето како тебе не умираат“ (Фото)

Muzika24
Познатиот кантавтор Балашевиќ почина вчера на 67-годишна возраст. Да потсетиме, Балашевиќ беше примен на Инфективната...
Балканленд

“Болеста е измислена” – вели мајката на српскиот пејач Гиле Јашарспахиќ

Muzika24
Неодамна пишувавме за тоа дека познатиот српски пејач и ексклузивец во “Гранд продукција” Амар Гиле Јашарспахиќ...