Tag : baletska pretstava

Културо

Поради големата заинтересираност за „Петар Пан“ уште две претстави на 1-ви април

Muzika24
Поради огромниот интерес за детскиот балетски спектакл „Петар Пан“ најавени се уште две претстави, веќе...
Фестивали

„Скопско лето 2021“: Балетската претстава „Сви марш на плес“ на сцената на МОБ

Muzika24
Во рамки на 42-то издание на манифестацијата „Скопско лето“, Дирекцијата за култура и уметност со...
Културо

МОБ ви го најавува еден од бисерите на балетската уметност “Есмералда” на 31-ви јануари и 4-ти февруари (Фото)

Muzika24
Македонската опера и балет Ви го најавува еден од бисерите на балетската уметност “Есмералда” –...