Tag : balkan

Балканленд

Марија ја претстави својата прва самостојна песна: Балада, ама малку поинаква! (Видео)

Muzika24
Таа е правничка која само неправдата може да ја исфрли од колосек, но затоа гитарата...
Балканленд

„Кроација Рекордс“ и „Тесла мјузик“ донираа средства за „План Б Фондација“

Muzika24
Неодамна во Белград беше основана „План Б Фондација“, со цел да им се помогне на...
Балканленд

Последната снимена песна на Маринко Роквиќ се вика „Te noći kada umrem“

Filip
Композиторот Миша Мијатовиќ проговори за смртта на својот близок соработник, пејачот Маринко Роквиќ и ги...
Балканленд

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ ја објави својата прва песна (Видео)

Filip
По долго најавување, победникот на 14-та сезона на „Ѕвездите на Гранд“, Махир Мулалиќ, ja претстави...
Балканленд

Емина доби 300 илјади евра за да биде во жирито на познато турско модно шоу (Фото)

Filip
Пејачката Емина Јаховиќ има нов ангажман во Турција, за што инкасирала неверојатни 300.000 евра, пишуваат...
Балканленд

Легендарниот Мишо Ковач сними нови спотови за четири стари хит песни

Filip
Следните седмици дефинитивно ќе биде посветени на легендата Мишо Ковач, бидејќи од денес па следните...