Tag : balkanlend

Балканленд

И тие не се веќе тоа што беа… инцидент на концерти на познати музички имиња од Балканот (Видео)

Muzika24
По се изгледа дека познатите и популарни балкански фолк пејачки и не се она што...
Премиера

Со „Последно кабаре“ Александра Пријовиќ им ја честиташе Новата 2024-та на сите фанови, и исте оние кои ја сакаат, почитуваат и слушаат (Видео)

Muzika24
Познатата српска пејачка која што минатата година полнеше арени во Србија и Хрватска, Александра Пријовиќ,...
Балканленд

Бора Чорба е болен, лекарите се загрижени – концертот во Ниш откажан

Muzika24
Легендарниот српски бенд „Рибља чорба“ го откажа настапот во Ниш на плоштадот Крал Милан, поради...
Балканленд

Новогодишно и во кратко жолто фустанче, познатата Нина Бадриќ позираше пред својата новогодишна елка (Фото)

Muzika24
Сите ние на овој или оној начин сме новогодишно расположени и не фаќа онаа таканаречена...
Балканленд

По пауза од три години балкански познатиот Жељко Јоксимовиќ објавува нова песна (Видео)

Muzika24
Омилениот поп пејач од регионот Жељко Јоксимовиќ конечно ја завршува својата музичка пауза. Како што...