Tag : balkanska

Балканленд

Џибони го претстави новиот сингл со африкански призвук (Видео)

Filip
Скоро точно пет години од објавувањето на последното дискографско издание „Фамилија“ со Оливер Драгојевиќ. Џибони...
Балканленд

Нова песна и заеднички спот на Жељко Јоксимовиќ и Тони Цетински

Muzika24
За неколку дена Жељко Јоксимовиќ и Тони Цетински ќе ја промовираат нивната дует песна. Денеска...